tel.: 777 202 207
altány
zasklívání lodžií a balkonů
montáže vnitřních a venkovních žaluzií
montáže okeních sítí proti hmyzu


Rámový systém AluPlus

představuje vskutku univerzální řešení:

díky pevné hliníkové konstrukci a variabilitě výplní lze systém AluPlus® využít jak při vyplňování stavebních otvorů, tak při stavbě verand, altánů, zimních zahrad či interiérových dělicích příček.

Hlavní výhody

  • komplexnost dodávky
  • snadné ovládání
  • bezúdržbový provoz
  • křídla jezdí po kolejnici a ne v drážce a nejsou zavěšena, čímž nevyžadují masivní kotvení
  • velmi dobré těsnící vlastnosti díky speciálnímu tvaru a materiálu těsnění je zajištěna dostatečná infiltrace a exfiltrace
  • rychlá a bezpečná montáž bez použití lešení nebo lávky
  • účinná překážka proti vloupání, systém je standardně uzamykatelný
Rámový posuvný zasklívací systém z čirého skla tl. 4–6 mm nebo izolačního dvojskla 16 mm a hliníkových profilů pro zasklení lodžií, balkónů a výklenků domů, pro dělicí příčky interiérů a pro výrobu zahradních altánů. Systém zajišťuje minimalizaci tepelných ztrát, ochranu proti nepřízni počasí, hluku, prachu a exhalacím. Uzamčením a použitím bezpečnostní výplně se stává účinnou překážkou proti vloupání.

Materiály

Rámy posuvných oken, vodicí kolejnice a uzavírací lišty z profilů z hliníkových slitin ve standardní barevné úpravě natur elox nebo bílý komaxit (jiné barvy podle stupnice RAL na zakázku). Ostatní dílce z materiálů nepodléhajících povětrnostním vlivům a UV záření (nerez, plast). Výplně nejčastěji za skla tl. 4–6 mm, bezpečnostního lepeného skla s PVB fólií, kaleného skla tl. 4–6 mm, izolačního dvojskla 16 mm a jiných materiálů (polykarbonáty, plexi, Novodur, PVC apod.)

Skladba, konstrukce a funkce výrobku

Výplně jsou vsazeny a zasilikonovány do profilů opatřených kartáčkovým těsněním spojených plastovými rohovníky, ve kterých jsou kolečka (nerezová samomazná ložiska s plastovou bandáží) zajišťující posun křídel ve vodicích kolejnicích a pojistky proti vysazení, 1–8 posuvných křídel pojíždí po spodní kolejnici a jsou vedena horní kolejnicí stejného tvaru v úrovni zábradlí (nezasahují do vnitřního prostoru lodžie). Ve spodní kolejnici jsou vyraženy drenážní otvory pro odtékání dešťové vody a tajícího sněhu. Boční uzavírací profily a konstrukce vertikálních profilů zajišťují téměř dokonalou těsnost celé konstrukce. Ve spodní a horní rovině jsou průduchy pro trvalou infiltraci.

Pro zasklení je možno využít čiré i barevné sklo, izolační dvojsklo, případně i polykarbonátové desky, desky z lehčeného PVC, oboustrannou laminovanou dřevotřísku, zrcadlo.

Rozměry

maximální rozměry zasklívaného prostoru 12,0 × 2,5 m.
při kombinaci s pevnými okny se tyto rozměry mohou dále zvětšovat.

Hmotnost

Plošná - 14 kg.m2 (při použití Float 4 mm); 25 kg.m2 (při použití izolačního dvojskla 16 mm).
Na běžný metr - 23 kg (při výšce zasklení 1,5 m a při použití Float 4 mm); 40 kg (při výšce zasklení 1,5 m a při použití izolačního dvojskla 16 mm).      Lammas s.r.o., Vrbovecká 10, Brno 635 00, Tel.: 777 202 207, IČ: 276 621 52, email: lammasinfo@gmail.com
TOPlist